30.09.2019 w Warszawie odbyła się konferencja “Przyczyny i zwalczanie uciążliwości zapachowej instalacji”. Organizowana była pod auspicjami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Wydziałem Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

Zespół Ochrony Powierzchni Ziemi reprezentowany był przez prof. nzw. dr hab. inż. Andrzeja Kuliga, dr hab. inż. Mirosława Szyłak-Szydłowskiego oraz mgr inż. Martę Wiśniewską, którzy wygłosili następujące referaty:
– Podstawowe definicje i zależności w problematyce uciążliwości odorów;
– Analiza skarg na uciążliwość zapachową instalacji;
– Metody badania odorów;
– Metoda identyfikacji i charakteryzowania źródeł odorów w biogazowniach przetwarzających odpady komunalne.

Relacja z konferencji oraz poszczególne prezentacje znajdują się na stronie Samorządu Województwa Marszałkowskiego:

Categories: Konferencje