Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, PW

Niedawno w sieci pojawił się setny numer newslettera Biuletynu Politechniki Warszawskiej. Jak napisano na stronie Biuletynu, przez owe siedem lat “na łamach ukazało się kilkadziesiąt wywiadów – z pracownikami naukowymi, administracyjnymi, studentami. Rozmowy pozwalają poznać te często nietuzinkowe, intrygujące osoby bliżej oraz zainteresować ich pracą, dokonaniami“.

Wśród wywiadów, które zdobyły znaczące grono czytelników, znajdziemy rozmowę z Prof. dr hab. inż. Andrzejem Kuligiem. Wywiad ten dotyczył problemów powierzchni ziemi i zapachów, nie zawsze ulotnych. Przeczytamy tam, między innymi o tym, dlaczego obecnie jest tak trudno o wilgoć w lesie i dlaczego tak mało wody pozostaje w glebie, nawet po obfitych opadach? Czy w kontekście zbiorów runa leśnego powinniśmy się jeszcze martwić Czarnobylem? Czy możemy bezpiecznie jeść warzywa ze swoich ogródków pod Warszawą? Kiedy poczujemy z naszego kosza w mieszkaniu pierwszy drażniący nozdrza zapach? Jak możemy w prosty sposób zneutralizować zapach domowych mokrych śmieci? Czy istnieje skala, którą możemy zmierzyć odór? I wreszcie, czy można “zabójczo” pachnieć?

Aby poznać odpowiedź na te pytania, zapraszamy do lektury wywiadu:
– Część 1.
– Część 2

Zespół Ochrony Powierzchni Ziemi składa Redakcji Biuletynu Politechniki Warszawskiej serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów!

Categories: Ciekawostki

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *