Nowy, nowszy …

Zespół autorów: Agnieszka Bugajska i Andrzej Kulig opublikował w 2014 roku w Oficynie Wydawniczej PW preskrypt pt. ,,Prawodawstwo w ochronie środowiska z elementami ocen oddziaływania na środowisko”. Wobec szybko zmieniających się przepisów prawnych został on zaktualizowany i wydany w formie książkowej w 2015 r. W 2018 roku ukazał się kolejny preskrypt pt. ,,Prawodawstwo w ochronie środowiska i OOŚ w praktyce” z podtytułem: Materiały dydaktyczne do ćwiczeń (stan prawny na dzień 15 maja 2018 r.). Mamy więc „tryptyk”. Uczymy się wciąż… także prawa.

Zgodnie z łacińską sentencją prawniczą: Verba volant, scripta manent – słowa ulatują, pismo pozostaje, książki dedykujemy w szczególności naszym studentkom i studentom kierunku „Ochrona Środowiska”, zaliczającym przedmiot „Prawodawstwo w ochronie środowiska” oraz „Oceny oddziaływania na środowisko” oraz studentkom i studentom specjalności „Inżynieria Komunalna” zaliczającym przedmiot „Ocena oddziaływania na środowisko obiektów komunalnych”.

Oczywiście, polecamy je także wszystkim zainteresowanym studentom i nie tylko… Najnowszą z tych ksiażek można zakupić m.in. na stronie Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej.